Київський метрополітен – все що потрібно знати про столичне метро перед поїздкою в Київ

Метро КиївКиївський метрополітен є найбільшим в Україні. На сьогоднішній день він складається з трьох ліній: червоної, синьої, зеленої. Загальна протяжність перевищує 60 кілометрів. Кількість діючих станцій метро становить 42, також здійснюється будівництво нових. До 2025 року планується запуск четверний лінії.

Київський метрополітен щодня обслуговує 1,5 мільйона пасажирів, серед яких не тільки жителі, а й гості столиці.

Детальніше ознайомитися з особливостями метро столиці та картою метро можна за посиланням: http://kiev.moygorod.ua/ru/metro/, де розміщена необхідна інформація.


Схема ліній Київського метрополітену

kiev_metro_small

Як було сказано раніше, зараз існує три гілки Київського метрополітену, серед яких:

  • Червона гілка. Святошинсько-Броварська лінія. Будівництво гілки почалося в 1949 році. Перша ділянка була запущена в 1960 році і мала протяжність 5,2 кілометра. Кінцева станція під назвою – «Дніпро» мала оригінальний зовнішній вигляд. Через 3 роки було здано чергову ділянку, протяжність якого склала 3,4 кілометра. Далі, з’являлися нові станції та ділянки. На сьогоднішній день дана лінія має 18 станцій. Вона перетинає річку Дніпро через мости. Довжина гілки перевищує 22 кілометри.
  • Синя гілка. Куренівсько-Червоноармійська лінія. Будівництво гілки було розпочато в 1971 році. Через 5 років було запущено першу ділянку, протяжність якої склала 2,3 кілометра. На даний момент довжина лінії становить трохи більше 13 кілометрів. Вона складається з 12 станцій.
  • Зелена гілка. Сирецько-Печерська лінія. Роботи по будівництву були розпочаті в 1981 році і закінчені напередодні зустрічі 1990 року. На початковому етапі було запущено ділянку довжиною 2,1 кілометри. Зараз протяжність лінії становить майже 23 кілометри. Пасажирів обслуговує 15 станцій. Подолати відстань між початковою і кінцевою станцією можна всього за 40 хвилин.

kiev_metro_line

У 2005 році розпочато зведення нової четвертої гілки метрополітену. Здача об’єкту запланована не раніше, ніж через 20 років з моменту початку робіт. Дана гілка будується виключно на фінансові кошти інвесторів.

На думку експертів, нова лінія дасть можливість вирішити проблеми близько півмільйона жителів лівобережних районів столиці.

Київський метрополітен допомагає вирішити проблему пробок, якими славиться столиця. Ознайомитися з рухом транспорту можна тут: http://kiev.moygorod.ua/ru/probki/, де представлена актуальна інформація про затори в Києві.

Фото – Уніан.

На правах реклами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію

Loading...